Coding Projects

منظور از آپدیت خودرو چیست و چرا باید خودروی خود را آپدیت کنیم؟
قبل از پاسخ به این سوال اول باید بپرسید چرا گوشی یا کامپیوتر خود را آپدیت می کنیم؟
قطعاً هر سیستم سخت افزاری توسط یک سیستم عامل یا نرم افزار خاصی کنترل می شود و آپدیت این سیستم عامل یا نرم افزار باعث یکپارچگی عملکرد دستگاه و رفع معایب ورژن های گذشته می شود چرا که با گذشت زمان و به کار گیری هر نرم افزار یا سیستم عامل ایرادات و نقایص آن آشکار میگردد.

اگر با نگاهی دقیق تر به خودروهای BMW نگاه کنیم،این خودرو از چندین کامپیوتر یا یونیت که هرکدام کنترل یک قسمت از خودرو را بر عهده دارند تشکیل می‌شود و بدیهی است که هر کدام از این یونیت ها توسط نرم افزار به خصوصی کنترل میگردند که نهایتا با یکدیگر در ارتباط و متحد هستند.
پس یکپارچگی و همخوان بودن نرم افزار تمامی این کامپیوترها باعث عدم اختلال میان کامپیوترهای خودرو خواهد بود.

با به روزرسانی (Update)خودرو به آخرین ورژن موجود در هر دوره زمانی تمامی معایب موجود و شناخته شده توسط کمپانی سازنده و یا گزارش های مردمی تا آن زمان در خودرو رفع می گردد و باعث همخوانی و همکاری بهتر سیستم های برقی خودرو (مانند گیربکس و موتور و …) میگردد.

به روزرسانی سیستم های نرم افزاری میتوانند باعث کمتر شدن استهلاک و بالا رفتن راندمان خودرو نیز بشوند. به طور مثال هنگامی که نرم افزار مربوط به گیربکس به روزرسانی میشود تعویض دنده ها و دورگیری موتور بهینه میشود و اینگونه نه تنها مصرف سوخت و سیالات دخیل در پروسه تعویض دنده و احتراق موتور به درستی مصرف خواهند شد، بلکه از استهلاک قطعات اعم از چرخ دنده ها و ادوات داخلی موتور و گیربکس نیز کاسته میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 09128880835 بخش ثباتی کدینگ در ارتباط باشید.

تا حالا دقت کردین که منوی مدل های جدید بی ام و چقدر فرق دارن؟

اگر خیلی دقت کرده باشید شاید کارپلی اپل هم روی این مانیتورها به چشمتان خورده باشد!

ممکن است بگوییدآری اما چگونه ؟!

خب خیلی دوست داشتیم که به شما بگوییم خیلی راحت اما متاسفانه خیلی هم راحت نیست؛ البته برای آن دسته از BMW سوارانی که مدل خودروی آنها 2016 به بالاست به مراتب آسانتر است.

حالا آنهایی که خودرویشان ساخت قبل از سال 2016 میباشد چه می شوند؟

این دسته نسبت به مدل خودرو و سال ساخت آن از هدیونیت های مختلفی برخوردارند که همین ابتدا این مژده را به شما می دهیم که قابلیت تعویض و به روزرسانی سیستم هدیونیت خودروی شما به احتمال خیلی بالا وجود دارد.

گفتیم هدیونیت(Headunit)، اصلا هدیونیت به چه میگویند و چیست؟

هدیونیت کامپیوتر اصلی و مرکزی خودرو است که رابط میان راننده و خودرو بوده و توسط نرم افزار (سیستم عامل) iDrive قابل کنترل است.

در خودروهای BMW هدیونیت نسل های مختلفی در سالهای مختلف با نام های خاص خودشان را دارند که اگر بخواهیم خیلی دقیق و ریزبینانه توضیح بدهیم از حوصله همه ما خارج می شود؛ اما به طور کلی میتوان گفت که سیستم iDrive در ۶ نسل قابل دسته‌بندی است:

 

نسل اول

این نمونه ابتدایی iDrive است که در این مدل ها ، رایانه iDrive کلا از چهار ماژول جداگانه تشکیل شده است:

یکی نقشه و نقشه خوان ، دومی برای  پردازش صدا ، ماژول سوم برای سی دی و تنظیم رادیو و ماژول چهارم برای کنترل گرافیک رابط کاربری.

این سیستم فقط در سری 7 BMW نصب شده بود.

 

نسل دوم (Business Navigation M-ASK)

‏M-ASK  نام کوتاهی برای کنترل کننده سیستم صوتی چندرسانه ای است. این ماژول توسط شرکت هارمن-بکر HARMAN-BECKER تولید شد.

 

نسل سوم (Professional Navigation CIC)

‏CIC در سال 2008 معرفی شد. نام CIC از Car Information Computer آمده است.

 

نسل چهارم(Professional Navigation NBT)

‏NBT مخفف Next Best Thing است و در سال 2012 معرفی شد.

 

نسل پنجم(Professional Navigation NBT EVO ID4)

 

3 نسخه از NBT EVO iDrive وجود دارد:

‏NBT EVO ID4

‏NBT EVO ID5

‏NBT EVO ID6

ما NBT EVO ID4 را به عنوان نسل 5 طبقه بندی می کنیم زیرا بعد از این مدل تغییر قابل توجهی در رابط کاربری به وجود آمد.

 

نسل ششم

Professional Navigation NBT EVO ID5  و  NBT EVO ID6

در نسل ششم تغییر اساسی در زیبایی شناسی رابط کاربر ایجاد شد

صفحه جدید امکان بزرگنمایی تمام صفحه را فراهم می کند (بدون لبه های سیاه در دو طرف)

ویژگی CarPlay و قابلیت میرور کردن تلفن نیز در این نسل فراهم شده است. سریعترین راه دریافت تفاوت ID4،ID5  و ID6 با نگاه کردن به صفحه نمایشگر است.

از طریق سیستم عامل iDrive ، راننده و سرنشین جلو می توانند صدا ، چراغها ، تصویر ، آب و هوا ، سیستم ناوبری و سیستم ارتباطی را کنترل کنند (مانند تماس های بلوتوث).

 

 

 

حال که با انواع سیستم های ناوبری و کنترل موجود در خودروهای بی ام و آشنا شدیم نوبت پاسخ به یک سوال اساسی میرسد؛

چرا آپدیت کردن سیستم های کامپیوتری خودرو لازم است؟

قبل از پاسخ به این سوال اول باید بپرسید چرا گوشی یا کامپیوتر خود را آپدیت می کنیم؟

قطعاً هر سیستم سخت افزاری توسط یک سیستم عامل یا نرم افزار خاصی کنترل می شود و آپدیت این سیستم عامل یا نرم افزار باعث یکپارچگی عملکرد دستگاه و رفع معایب نسل های گذشته می شود؛ چرا که با گذشت زمان و به کار گیری هر نرم افزار یا سیستم عامل ایرادات و نقایص آن آشکار می گردد.

 

اگر با نگاهی دقیق تر به خودروهای BMW بنگریم، این خودرو از چندین کامپیوتر یا یونیت که هرکدام کنترل یک قسمت از خودرو را بر عهده دارند تشکیل می‌شود و بدیهی است که هر کدام از این یونیت ها توسط نرم افزار به خصوصی کنترل می گردند که نهایتا با یکدیگر در ارتباط و متحد هستند و نیازمند یکپارچگی و همخوانی خواهند بود.

 

با به روزرسانی (Update)خودرو به آخرین نسل نرم افزاری موجود در هر دوره زمانی تمامی معایب موجود و شناخته شده توسط کمپانی سازنده و یا توسط گزارش ها و بازخورد های مصرف کنندگان تا آن زمان در خودرو رفع می گردند و باعث همخوانی و همکاری بهتر سیستم های برقی خودرو (مانند گیربکس، موتور و توربو و …) می شوند.

 

به روزرسانی سیستم های نرم افزاری می توانند باعث کمتر شدن استهلاک و بالا رفتن راندمان خودرو نیز بشوند. به طور مثال هنگامی که نرم افزار مربوط به گیربکس به روزرسانی می شود تعویض دنده ها و دورگیری موتور بهتر و بهینه تر می شوند و اینگونه نه تنها مصرف سوخت و سیالات دخیل در پروسه تعویض دنده و احتراق موتور به درستی مصرف خواهند شد، بلکه از استهلاک قطعات اعم از چرخ دنده ها و ادوات داخلی موتور و گیربکس نیز کاسته می شود.

ما در مجموعه ثباتی با بکارگیری نیروهای متخصص و جوان آموزش دیده در زمینه نرم افزاری و سخت افزاری خودروهای BMW برای شما این قابلیت را فراهم نموده ایم تا بتوانید با اطمینان خاطر از بروز بودن خودروی خود و کسب نهایت لذت رانندگی با آن بهره مند گردید.

 

 

 

services:

Coding

brands: